התחברות והרשמה

התחברות והרשמה

כיום מוצגים באתר מעל ל-1400 מאמרים שחלקם פתוח למינויים בלבד.מיטב המאמרים ובהם תרגומי מאמרים נבחרים של איין ראנד מוצעים בתשלום מנוי שנתי. מחיר המנוי לאתר הוא 236 ש"ח כולל מע"מ לשנה קלנדרית (פחות משקל ליום...). המנוי כולל גישה פתוחה לכל מאמרינו ולארכיון המאמרים המצטבר.

מנוי שנתי לאתר מחיר 236 ש"ח כולל מע"מ

btn subscribeCC LG

מנוי חודשי לאתר במחיר 30 ש"ח לחודש

btn subscribeCC LG

youtube-icon rss-icon facebook-icon twitter-icon 

מן העיתונות

ד"ר ירון ברוק במגזין דהמרקר

אנכי | 9 בדצמבר 2013

YaronTheMarker1213במהלך ביקורו האחרון בישראל העניק ד"ר ירון ברוק ראיון לעורך דהמרקר איתן אבריאל ולכתבת דפנה מאור. הראיון עסק בסוגיות כלכליות, חברתיות ורעיוניות. מתפקידה של ממשלה בחברה חופשית ועד לפרשות האקטואליות המהדהדות בדיווחי התקשורת - הפעם זכו אנשי דהמרקר לתיאור זווית שבדרך כלל אינה מוכרת בעיתונות הישראלית. על פי עדותם, לא היה להם קל...

לטובת מנויי אנכי להלן הכתבה להורדה וקריאה.

 

המגזין The Nation נגד איין ראנד

אנכי | 23 בנובמבר 2013 (דרך HBL)

photo 30המגזין "האומה" הוא ביטאון מוביל של הסוציאליסטים בארה"ב. לקראת החגים המתקרבים יצא המגזין בקמפיין מודעות לגיוס מנויים בהם הוא תוקף את איין ראנד: "אולי מאוחר מידי לשנות את הדוד נורמן", אומרת המודעה, המדגימה צילום משנות החמישים או השישים בשחור לבן של הדוד הקורא מתוך הספר "מרד הנפילים", "אך יש תקווה לילדים". ואז מוזמנים הקוראים לרכוש מנוי לתעמולה סוציאליסטית עבור ילדיהם ולהחזיק את "התקווה" בחיים. 

הנה המודעה לפניך, ניתן לזהות שמי שתיכנן את הצילום לא ממש הכיר את הספר מרד הנפילים שכן הכריכה האחורית אינה מתאימה והספר דק מידי מכדי להחזיק את 1168 העמודים של המהדורה המוצגת לכאורה בתמונה מלבד התיאור המופרך של הצגתו כספר קריאה לילדים. 

 

שקר הצדק הסוציאלי

בועז ארד| 6 בספטמבר 2013

RabinandShelyלפני 19 שנה, ב-24 ביוני בשנת 1994 התחייב ראש הממשלה דאז יצחק רבין בכנס הכלכלי בקסריה שלא יוטל מס על הבורסה. בהודעה ברדיו ובטלוויזיה הוא בישר: "כל עוד אני ראש ממשלה לא יהיה מס על הבורסה".

באוגוסט אותה שנה חזר בו רבין מהצהרתו והכריז על הטלת מס בסך 10% על הרווחים ללא אפשרות לקיזוז הפסדים.  מצורף לפניכם מכתבי למערכת עיתון "הארץ" אשר התייחס לדיון הציבורי הסוער שהתפתח בחודש אוגוסט בעקבות ההכרזה על הטלת המס. ב-1 בינואר 1995 הטיל שר האוצר דאז, בייגה שוחט את המס בשיעור של 10% אולם ירידה של עשרות אחוזים בפעילות המסחר בבורסה הובילה לסגירתה הזמנית ולהודעה של שר האוצר ב-30 לינואר 1995 על ביטול המס.

מי שהטיל את המס על הבורסה בסופו של דבר לא היה ראש ממשלה סוציאליסטי ולא שר אוצר כזה. היתה זאת ממשלת הליכוד לאחר שנים. בחרת ליכוד – קיבלת "צדק סוציאלי".

לפניכם מכתבי למערכת מתאריך 23 באוגוסט 1994.

ד"ר ירון ברוק בהופעה אצל לונדון וקירשנבאום

13 ביוני 2012 | אנכי

ד"ר ירון ברוק הופיע בתוכניתם של לונדון וקירשנבאום בדיון על ההשפעה התרבותי של איין ראנד וספריה. הנה הראיון לפניכם.

 

 

מאמרים נוספים

Default Image

חירט וילדרס והבחירות בהולנד

מרס 15, 2017 דבר העורך ואקטואליה בועז ארד
חירט וילדרס והבחירות בהולנד שירות אנכי | 15 במרץ 2017 היום מתקיימות בחירות כלליות בהולנד ונראה כי מנהיג מפלגת החירות ההולנדית מתקרב להישג משמעותי יותר מכל הישגיו בעבר. לטובת קוראינו אנו מציגים מארכיון "אנכי" את הרצאתו שהועברה במרכז ישראל יפה בשנת 2010. לצפייה…
537161 10151485021646064 160052495 n

המיתוס אודות איין ראנד והביטוח הלאומי

ינואר 20, 2017 כלכלה וחברה בועז ארד
המיתוס אודות איין ראנד והביטוח הלאומי מאת אונקר גתה | 20 בינואר 2017 כאשר המבקרים אותך מאשימים אותך בצביעות מבלי לבחון את עקרונותיך המוצהרים אתה יודע שהם נואשים. הנואשות בולטת במיוחד כאשר אתה מסביר כיצד עקרונות אלו מתייחסים לאותה פעולה בשלה אתה מבוקר. כך הוא…

מאמירות איין ראנד

  • Force and mind are opposites; morality ends where a gun begins.