התחברות והרשמה

התחברות והרשמה

כיום מוצגים באתר מעל ל-1400 מאמרים שחלקם פתוח למינויים בלבד.מיטב המאמרים ובהם תרגומי מאמרים נבחרים של איין ראנד מוצעים בתשלום מנוי שנתי. מחיר המנוי לאתר הוא 236 ש"ח כולל מע"מ לשנה קלנדרית (פחות משקל ליום...). המנוי כולל גישה פתוחה לכל מאמרינו ולארכיון המאמרים המצטבר.

מנוי שנתי לאתר מחיר 236 ש"ח כולל מע"מ

btn subscribeCC LG

מנוי חודשי לאתר במחיר 30 ש"ח לחודש

btn subscribeCC LG

youtube-icon rss-icon facebook-icon twitter-icon 

המהפכה האנטי-תעשיתית

סנטור טד קרוז הודף את המלכודת של "מכחיש אקלים"

אנכי | 18 בספטמבר 2015

GOP--Ted Cruzאחת מהטקטיקות המכוערות (אך המצליחות) של תעמלנים סביבתיים המבקשים לקדם שלטון מרכזי המפקח על כל פרט בחיי האדם היא השימוש בתיאור מוגזם ככל האפשר של סכנות  אקלימיות המובילות לכאורה למסקנה המסומנת מראש של הצורך הדחוף בהגדלת תקציבים וסמכויות לממשל.

בביקור שערך המועמד האמריקאי לנשיאות טד קרוז בישוב המתפרנס מדייג לובסטרים הוא הותקל על ידי פעיל סביבתי שניסה לתייגו כ"מכחיש אקלים".  התיעוד הועלה ליוטיוב ב-1 בספטמבר 2015.

השאלה אותה הציג הפעיל הסביבתי היתה: "לובסטרים נעים למים קרים יותר בשל שינויי אקלים. אתה מכחיש את הקיום של שינויי אקלים, נכון? הצבעת נגד המימון עבור קרן האוקיינוסים שנועדה להגן על כלכלת החופים במקומות הדומים לכאן. שאלתי היא, כיצד אתה מסוגל להגיע לכאן כאשר רקורד ההצבעות שלך אומר שלא אכפת לך מהקהילה הזאת?"

לפניכם הצילום "החתרני" בו מופיע הדיאלוג, לאחריו מוצג הטקסט באנגלית.

מדוע חקלאות מהונדסת גנטית (GMO) היא טובה?

אמנדה מקסהאם | 20 במאי 2015, מרכז איין ראנד

TE Why GMOs Are Good

למרות התפיסה לפיה מזונות אורגניים וכאלו שלא הונדסו גנטית הנם האלטרנטיבה הבריאה, האמת היא שהטכנולוגיה של הנדסה גנטית משפרת את מזוננו - הופכת אותו לבטוח יותר, מזין יותר ובכמות שופעת - במשך יותר מעשרים שנה.

בעוד הציבור ממשיך להיות מוזן באינפורמציה מטעה על ידי אקטיביסטים וקבוצות "אקולוגיות", העולם ממשיך לסבול ממחסור במזונות שיכולים לשפר את חיינו.

ההרצאה המוקלטת הועברה כחלק מסיור הרצאות "הדרך לחברה חופשית" על ידי אמנדה מקסהאם (Amanda Maxham) במטרה להפריד בין העובדות והאגדות על רקע קמפיין ההפחדה המתגבר  סביב ההנדסה הביולוגית של מזונות.

ההרצאה הוקלטה ב-20 במאי 2015 במכון איין ראנד בארווין, קליפורניה.

משבר אקלים משפטי

בועז ארד | 11 באוקטובר 2014

DAVIDGOLIATH"שינוי אקלים הוא אחד המשברים הקשים ביותר אי פעם מולה ניצבת הפלנטה שלנו" הכריז בדרמטיות סאם שאטר, התובע הכללי של מחוז בריסטול במַסָּצ'וּסֵטְס והסביר כי "המנהיגות הפוליטית שלנו בנושא חסרה באופן חמור..." ולכן, הוא מבטל את האשמות נגד שני אקטיביסטים (קן וורד וג'יי אוהרה) ערב משפטם.

העברה שביצעו היתה חסימת נתיב השיט של ספינה שהובילה 40 אלף טונות של פחם לתחנת הכוח ברייטון פוינט בעזרת ספינת דיג קטנה, הם הואשמו במזימה לביצוע פשע, הפרעה לסדר הציבורי ופגיעה בחוקי השיט, עברות שיכולות להוביל לענישה של מאסר.

הנאשמים לא כפרו באשמה, הם לא חלקו על העובדות, נהפוך הוא, הם היו מוכנים לרצות את עונשם על מנת למחות נגד מדיניות הממשל ולקדם את אמונותיהם. מטרתם היתה להשתמש ב"הגנת הצורך" המבוססת על נסיבות יוצאות מן הכלל המצדיקות את הפרת החוק. נסיבות המבוססות על כך שהפרת החוק מוצדקת משום שהיא נועדה למנוע פגיעה קשה יותר מאשר זאת שנגרמה על ידי ההפרה. (למשל בריחה מכלא בוער).

התובע רשאי במסגרת תפקידו להפעיל שיקול דעת אם לתבוע עבריינים או לא והוא אכן הפעיל את שיקוליו בבחירתו שלא לקיים את המשפט. אולם הוא בחר לעשות הרבה מעבר לכך ולהצטרף למחאה העבריינית ולהכריז כי הוא מסכים עם עמדותיהם האידאולוגיות של העבריינים. כך יצר החלטת תובע תקדימית המכירה בפעילות עברינית כמוצדקת אם היא נועדה על מנת לקדם מדיניות אקטיביסטית כנגד "ההתחממות הגלובלית".

 

אקלים תרבותי מדאיג

בועז ארד | 6 באוקטובר 2014

 

Leonardo DiCaprioהשר עמיר פרץ יצא לניו יורק להקשיב בחברת ראשי מדינות מכל העולם למופע החגיגי של נאום ליאונרדו דה קפריו מעל במת האו"ם. דה קפריו שמונה ל"שליח האו"ם לעניני אקלים" הציג עצמו כ"אזרח מודאג" המתיימר לייצג מיליארדי אנשים בעולם "המבקשים לפתור את משבר האקלים" בפני העצרת שהתכנסה לציון "יום האקלים". בנאומו תיאר את האג'נדה אותה מוביל האו"ם ביחס לנושא שינויי האקלים. למי שהקשיב לנאום יש סיבה לדאגה שכן הנאום היה בנוי מעובדות מוטעות, זריעת פחד ותחושת חירום בלתי מוצדקות, אלו לוו בהצעת פתרונות לא מעשיים והפגנת בורות ביחס לעיקרון זכויות האדם.

"אנו רואים אירועי מזג אוויר קיצוניים, עליית טמפרטורה, המסת הקרח באנטרטיקה ובגרינלנד בקצב חסר תקדים, עשורים מוקדם מאשר חזו התחזיות המדעיות.." הכריז דה קפריו.  אם אמנם המציאות אינה תואמת את התחזיות המדעיות מה אומר הדבר על אמינות תחזיות אלו? היתכן שהתחזיות המדעיות אינן מדוייקות?  למרבה הצער אנו נדרשים להחלטות הרות גורל על בסיס תחזיות לא מספקות, שכן בניגוד להן מזה 17 שנה לא חלה התחממות. בנוסף, האסונות שהוצגו בנאום לא התרחשו. אם נבחן את המדד הרלוונטי של אירועי מוות הקשורים לאקלים נגלה כי המגמה הפוכה לתאור המפחיד. במהלך המאה האחרונה פוחת הסיכון למוות כתוצאה מאירועי אקלים בעולם שכן היתרונות הטכנולוגיים של חברה תעשייתית משפרים את החיים. כך גם במדדים עולמיים של תפוקה חקלאית, תוחלת חיים ובריאות, המצב בעולם הולך ומשתפר.

דה קפריו ציין כי הוא מאמין "שהאנושות התייחסה לשינויי אקלים כאילו היו סוג של סיפור, המתרחש בפלנטה אחרת, של מישהו אחר, כאילו אם נעמיד פנים שהשינוי אינו אמיתי יגרום לו להעלם איכשהו".

המצב הפוך. לאורך ההיסטוריה נתונים היו בני האדם לחסדי מזג האוויר וחרדו מפני כל שינוי, התפללו והקריבו קורבנות לגשם בעיתו, ויראו מפני שיטפונות וסערות. חייהם היו תלויים על בלימה ביבול השדה וכל פגע, מחלה, ארבה או בצורת הובילו למוות המוני ונדידה על מנת לשבור את הרעב. כל אלו כמעט לא מוכרים כיום והפכו לסיפור מן  העבר, לא סביר היום שאוכלוסיות במדינות מפותחות יכחדו בשל רעב, מחלה או בצורת מקומית כפי שאירע פעמים רבות בעבר, זאת בזכות הטכנולוגיה, התעבורה וערוצי הסחר העולמיים שהתפתחו מאז המהפכה התעשייתית.

מאמרים נוספים

Default Image

חירט וילדרס והבחירות בהולנד

מרס 15, 2017 דבר העורך ואקטואליה בועז ארד
חירט וילדרס והבחירות בהולנד שירות אנכי | 15 במרץ 2017 היום מתקיימות בחירות כלליות בהולנד ונראה כי מנהיג מפלגת החירות ההולנדית מתקרב להישג משמעותי יותר מכל הישגיו בעבר. לטובת קוראינו אנו מציגים מארכיון "אנכי" את הרצאתו שהועברה במרכז ישראל יפה בשנת 2010. לצפייה…
537161 10151485021646064 160052495 n

המיתוס אודות איין ראנד והביטוח הלאומי

ינואר 20, 2017 כלכלה וחברה בועז ארד
המיתוס אודות איין ראנד והביטוח הלאומי מאת אונקר גתה | 20 בינואר 2017 כאשר המבקרים אותך מאשימים אותך בצביעות מבלי לבחון את עקרונותיך המוצהרים אתה יודע שהם נואשים. הנואשות בולטת במיוחד כאשר אתה מסביר כיצד עקרונות אלו מתייחסים לאותה פעולה בשלה אתה מבוקר. כך הוא…

מאמירות איין ראנד

  • Force and mind are opposites; morality ends where a gun begins.