התחברות והרשמה

התחברות והרשמה

כיום מוצגים באתר מעל ל-1400 מאמרים שחלקם פתוח למינויים בלבד.מיטב המאמרים ובהם תרגומי מאמרים נבחרים של איין ראנד מוצעים בתשלום מנוי שנתי. מחיר המנוי לאתר הוא 236 ש"ח כולל מע"מ לשנה קלנדרית (פחות משקל ליום...). המנוי כולל גישה פתוחה לכל מאמרינו ולארכיון המאמרים המצטבר.

מנוי שנתי לאתר מחיר 236 ש"ח כולל מע"מ

btn subscribeCC LG

מנוי חודשי לאתר במחיר 30 ש"ח לחודש

btn subscribeCC LG

youtube-icon rss-icon facebook-icon twitter-icon 

מקדונלד מול בוזזי ההסתדרות

MG FLAGבשנת 2008 סיקרנו את המתקפה המתוקשרת של אירגון הנוער העובד והלומד, אירגונים קומוניסטיים וההסתדרות נגד רשת "קופי בין" שמאז חדלה לפעול בישראל. 

במסגרת המאבק בנוכחי פרסמה הרשת תגובה המהווה ציון דרך חשוב וראויה להילמד על ידי אנשי עסקים ויצרנים - אנו מחזקים את ידי הרשת שהפכה למטרה להתקפות חסרות בסיס העלולות להחריב מקור פרנסה ושירות חשוב עבור אזרחי ישראל.

להלן תגובת רשת מקדונלדס שתומללה בדף הפייסבוק "חופשי בע"מ". 

מאז הקמתה לפני 21 שנה קלטה, הדריכה והעסיקה מקדונלדס כ-100 אלף ישראלים. לפיכך כנראה אנחנו המעסיק הפרטי הגדול בישראל.

היקף ההעסקה בחברה אדיר. בכל שנה אנחנו קולטים כ5000 עובדים חסרי ניסיון בני פחות מ-18, ומדי שנה מאות מהם מקודמים לאחר שהצטיינו אך 70% מהם מפסיקים לעבוד ביוזמתם בתוך השנה הראשונה לקליטתם: או שהם מתגייסים, או שהם ממשיכים ללימודים, או שהם פורשים משלל סיבות אישיות אחרות.

בכל מקרה, עבור הרוב המוחלט של המועסקים בגיל תיכון זו העבודה הראשונה בחייהם, ובמהלכה הם נחשפים לראשונה לערכי עבודה של מקצועיות, אחריות, תודעת שירות, עבודת צוות, כבוד ללקוח, הכנסות והוצאות וכו'.

אנחנו גאים להיות "השורה הראשונה" בקורות החיים המקצועיים של כל כך הרבה ישראלים.

 


 

כאשר מדובר בכמות גדולה כזו של עובדים במהלך שנים רבות ניתן להניח שאילו היינו מקום עבודה מקפח, פוגעני או נצלני - כפי שמנסים להציגנו כעת - הייתם שומעים על כך.

לא שמעתם על כך משום שמקדונלדס היא מקום עבודה מעולה. בין היתר אנחנו שמים דגש מיוחד על עבודה משותפת בהרמוניה של יהודים ורבים, אנחנו כור היתוך ישראלי בריא.

עד שהחליט מישהו לפני כשנה שיש כאן הזדמנות להרוויח כסף מיצירת קונפליקט בינינו לבין עובדינו.

יחסי העבודה בחברה מעולים, בין היתר בגלל שיטת העסקה שמבוססת על גמישות הדדית, כלומר העובדים הצעירים (תלמידי התיכון) אינם מתחייבים להיקף משמרות ובכך מאפשרים לעצמם תמרון נוח בין לימודים, בילויים ופרנסה. גם החברה מצידה לא מתחייבת להיקף משרה.
השיטה יעילה להפליא והיא עובדת היטב: עובדה, הרשת מונה 180 סניפים, ואנחנו גאים בהיותנו רשת מסעדות עממית, בריאה, נגישה וצומחת.

בנוסף, הרשת משלמת משכורות בגובה עצום של 150 מיליון שקל בשנה. אלפי משפחות בישראל מתפרנסות ממקדונלדס. רבים מהסניפים נמצאים באזורים עם אבטלה גבוהה ואפשרויות העסקה מוגבלות.

ההוכחה הפשוטה ביותר לכך שהעובדים מרוצים ויחסי העבודה בריאים היא העובדה שכבר למעלה מ-20 שנה רוב המועסקים מגיעים אלינו בשיטת חבר-מביא-חבר, וכך גם עם בני משפחה ובני זוג.

אז אם העובדים מרוצים, והכל בסדר, מדוע פרץ הסכסוך ומדוע דווקא כעת? התשובה לכך היא שארגון קטן ולא מוכר בשם הסתדרות הנוער העובד והלומד - ששמו יוצר תחילה רושם חיובי של מין תנועת נוער תמימה אף שהוא לחלוטין אינו כזה - מנסה לחצוב לעצמו נוכחות בשוק ייצוג העובדים וזיהה הזדמנות כלכלית בחברת מקדונלד'ס. בכל זאת, אנחנו המעסיק הפרטי הגדול בישראל. דג שמן. פרנסתו של אותו ארגון היא מדמי חבר גבוהים שמנוכים מדי חודש משכר הנוער, בין אם הם רוצים או צריכים ייצוג ובין אם לא. זהו מין מס שמוטל על כולם מהשקל הראשון של שכרם. על מנת לנטרל את הנטל הזה מהעובדים החליטה החברה במהלך המו"מ שהתנהל עם אותו גוף בתחילת הדרך לסבסד באופן מלא את ארוחות העובדים, צעד שאינו מקובל גם בחברות היי-טק.

אף שלבסוף החליט אותו ארגון לפוצץ את המו"מ ואנחנו קלטנו את העובדה שהם חושבים על עצמם ולא על העובדים, ואף שההסכם כלל לא נחתם ולא נגבים דמי חבר מהעובדים, החלטנו להעניק לעובדים את כל ההטבות שהוצעו במסגרת המו"מ, ובהן סבסוד הארוחות, כאילו ההסכם נחתם. כי אנחנו כן חושבים על העובדים. מקדונלדס כאמור היא חברת עתירת עבודה ויש לנו עניין גדול במועסקים מרוצים, מתוגמלים בהגינות ומחויבים.

אותו ארגון - כך גילינו בדיעבד רק אחרי שבתמימותנו התחלנו מו"מ עם נציגיהם שהגיעו למשרדנו עם טפסי הצטרפות שרבים מהם התבררו לימים כמזויפים - החליט להשתלט בדרכים עברייניות לכאורה של זיוף ומרמה על ייצוג עובדים במקדונלד'ס. ההשתלטות של הארגון תאפשר לו לגבות דמי חבר בסכום עתק של מעל מיליון שקל בשנה, וזאת בכדי "לפתור" משהו שכלל אינו בעיה.

זהו המניע העיקרי, זהו האינטרס העיקרי, מאחורי הקונפליקט.

ויש עוד מניע.

עבור מנהיגי הארגון זהו גם עניין אישי, אנחנו נתיב הקריירה שלהם, וככל שיותר כותרות יעסקו במאבקם כך תדמיתם כ"לוחמים דגולים" תשתפר.

נדגיש: אין לנו שום סכסוך עם העובדים, ולעובדים ככלל אין סכסוך עם הנהלת הרשת. כן היה מספר חד ספרתי של אירועי פרובוקציה נקודתיים, כולם רק בשנה החולפת מאז החליט הארגון הזה להתמקד בנו למימון קיומו. בכל אירועי הפרובוקציה האלה הגיעו פעילי אותו ארגון למסעדות הרשת במטררה "לשות בלאגן". הם ניסו לאיים ולהפחיד בני נוער במשמרת שספק אם הבינו את המודל העסקי של הגוף שמתסיס אותם, וניסו לארגן שביתות פראיות, נטישה בלתי חוקית של משמרות ומחאות אלימות כדי להכריח את הרשת לנהל איתם מו"מ.

עבורם זו טקטיקה מנצחת: אם במקדונלדס נגלה אדישות לפרובוקציות של קומ עובדים ספורים במסעדות, הלקוחות שלנו יפגעו, וגם אנחנו. ואם לא נגב באדישות, מצבם טוב יותר: "יש בלאגן", יש מה לזעוק בפייסבוק, יש כותרות.

כאשר לא הצליחו להגיע למספר הדרוש של עובדים המבקשים ייצוג נמצא לכך פתרון פשוט מאוד: זיוף תעשייתי של טפסים, העיקר שיהיו "חתימות הצטרפות".

האבסורד הוא שמקדונלדס כלל אינה מתנגדת להתארגנות עובדים חוקית וכך הודיעה גם לכל העובדים.

אלא שבעוד שבחברות אחרות במשק ההתארגנות ממוקדת לרוב בביטחון תעסוקתי,  בהענקת קביעות, במניעת פיטורין וכו', הרי שבמקדונלדס זו מלכתחילה לא הבעיה: 70% מהעובדים בגיל הנוער ממילא מועסקים פחות משנה, בטרם גיוסם. לראיה, מתוך 1674 "טפסי ההצטרפות" שהוגשו לנו ב-2013 מועסקים כיום ברשת קצת יותר מ200 עובדים. זהו קצב התחלופה בחברה.

בקיצור, הבעיה שלנו היא לא עם התארגנות עובדים אלא עם ההתנהלת העבריינית של הגוף הספציפי הזה והעומד בראשו, פסח האוספטר.

תיאורטית, הדבר הנכון עסקית בתרבות הצינית והמקובלת בישראל היה לחתום איתם על הסכם, כלומר להיכנע לסחיטה. כך נראים יחסי העבודה במספר רב של חברות ממשלתיות ופרטיות שכולם מכירים.
רצה הגורל ויש לנו עקרונות: לא הכל בחיים הוא כסף ורווח ושקט תעשייתי.
מהרגע שהבנו שמדובר בארגון בעל מאפיינים עברייניים איננו מכירים בלגיטימיות המוסרית שלו כמייצג עובדים
.

הם ממשיכים בדרך האיומים והסחיטה, ואנחנו בדרכנו.

 

#JeSuisCharlie 

מאת: בועז ארד | 9 בינואר 2015 (ע"פ מאט ולש)

Charlie-Hebdo"גם אני Charlie"  קוראות כותרות העיתונים ומכריזים הצועדים בעצרות ההזדהות והתמיכה בפאריס וברחבי העולם. אז לא. כנראה שאתם לא Charlie... 

אתם לא Charlie אם לא תמכתם בדרישה לפעול נגד מנהיגי איראן שהוציאו צו הילכתי הדורש לרצוח את סלמאן רושדי ולפגוע בחנויות שהפיצו את ספרו בסוף שנות השמונים של המאה הקודמת. (ראו מאמרו של ד"ר ליאונרד פייקוף שפורסם במודעה בניו יורק טיימס בשנת 1989).

אתם לא Charlie, אפילו לא קרובים להיות אם לא פירסמתם את הקריקטורות הדניות בשנת 2006 ותמכתם בקריקטוריסטים הדניים הנרדפים על ידי פרסומן. (ראו מאמרינו בנושא משנת 2006, דימדומי חופש הדיבור מאת אונקר גתההג'יאד של הקריקטורותהכניעה בספר על קריקטורות מוחמדטרור דתי נגד חופש הדיבור, ועוד...)

אתם לא Charlie אם סירבתם לפרסם אפילו באנר של הזדהות עם המאיירים הדניים הנרדפים בשנת 2006 - כפי שסירבה לעשות אגודת המאיירים הישראלית בעקבות פנייתי אל יו"ר האגודה גב' שחר שריד.

אתם לא Charlie  אם לא המשכתם לפרסם ולהילחם על דעתכם גם שישה ימים לאחר שפצצה התפוצצה והרסה את בניין המערכת בשנת 2011.

אתם לא Charlie אם לא בחרתם לקחת את הסיכונים של עמידה במלחמה משפטית והתגוננות נגד תביעת של אירגונים איסלמיים בעקבות פרסום קריקטורות על הנביא מוחמד כפי שעמדו עורכי העיתון "שרלי הבדו" בשנת 2007.

קבוצת הקריאה: אובייקטיביזם, הפילוסופיה של איין ראנד

opar4

נפתחת קבוצת קריאה למפגשים שבועיים להעמקת הלימוד של הספר "אובייקטיביזם, הפילוסופיה של איין ראנד" מאת ד"ר לאונרד פייקוף.

הספר מבוסס על 12 פרקים שעובדו מתוך הקורס שהעביר ד"ר פיקוף עוד בתקופת חייה של ראנד (שגם השתתפה בחלק מקטעי השאלות והתשובות בשיעורים) ומהווה את ההצגה הנאמנה ביותר הקיימת להגותה של ראנד. וכך היא כותבת:

"עד אשר ואלא אם אכתוב מסה כוללת על הפילוסופיה שלי, הקורס של ד"ר פיקוף הוא ההצגה המאושרת היחידה של המבנה התאורטי המלא של האובייקטיביזם, כלומר, היחיד הידוע לי באופן אישי שהוא מדוייק לגמרי".

הספר מהווה את ההצגה השיטתית והמלאה של הפילוסופיה של איין ראנד ומבוסס על שלושים שנות דיון שנערך בין ראנד לפייקוף. במסגרת המפגשים וקריאת הספר נסקור את כל עקרונות המפתח של האובייקטיביזם  - ממטפיסיקה לאמנות – המוצגים בספר באופן הגיוני, ובמבנה היררכי.

עלות: מתוכננים 12 מפגשים בעלות כוללת של 700 ש"ח, העלות כוללת עותק מן הספר, חומרי עזר, תרגומים ומאמרים. (סטודנטים וחיילים יוכלו להנות ממלגה מטעם מרכז איין ראנד).

הנרשמים ידוורו מראש בחומר קריאה לקראת המפגש הראשון.

להרשמה נא לפנות במייל This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. עם ציון היקף ידע מוקדם ועניין בהצטרפות לקבוצה.

 OPAR

An answer to hypocritical jihad apologists among tourism researchers

Boaz Arad | Sep. 29, 2014

TurkeySyriaA conference for tourism researchers took place in Istanbul last August, where a fringe group of Jihad apologists published an anti-Israel statement, in an online forum of about 2,000 members from the global tourism-research community (Trinet).  The statement is part of the BDS-crowd routine, where Israel is accused of any possible crime under the sun ‒ including war crimes, massacres, destruction of cultural heritage and archeological sites ‒ and is effectively faced with the demand to cease to exist. Since this statement is just another recycling product of the same arguments I have covered earlier, with regard to a letter published in the Lancet magazine, I saw it fit to focus instead on the location chosen for its release ‒ namely, Istanbul, Turkey. The following is my reaction:

The statement of condemnation by the Tourism Advocacy and Action Forum, published on a respectful academic forum by several anti-Israel radicals and their colleagues, pretends to argue in favor of human rights and justice. Instead, it effectively ignores the big historical and political picture, while grinding an ax against Israel and doing great harm to justice and human rights. 

Of all countries from which to release their statement of condemnation and their call to boycott Israel, members of the forum, so mindful of human rights, chose Turkey ‒ the country that in 1915 set the ominous precedent for the very concept of genocide, while shirking all responsibility for it.

The Armenian Genocide and its aftermath were closely watched by German officials at the time, with Germany having been militarily allied with Turkey in WWI. It also gave no small inspiration to Hitler on his way to implement The Final Solution. (Incidentally, some descendants of the surviving Armenian refugees still live in Israel, in the Armenian Quarter of Jerusalem). The butchering of Armenians enabled the confiscation by the Turkish government of private and Church property, with no reparations made to the heirs to this day.

The Turkish imperialistic aggression had never ceased, and was exhibited again in early 1970s. Even though Cyprus was never a threat to Turkey, in 1974 it nevertheless invaded the island, and overtook 40% of its territory. Many residents were killed, and about a quarter of the population were evicted from the northern part. Numerous archeological treasures and private art collections were plundered or destroyed. In the occupied part of Cyprus Turkey created a puppet state that has not been recognized by any country in the world, other than itself.

מאמרים נוספים

537161 10151485021646064 160052495 n

המיתוס אודות איין ראנד והביטוח הלאומי

ינואר 20, 2017 כלכלה וחברה בועז ארד
המיתוס אודות איין ראנד והביטוח הלאומי מאת אונקר גתה | 20 בינואר 2017 כאשר המבקרים אותך מאשימים אותך בצביעות מבלי לבחון את עקרונותיך המוצהרים אתה יודע שהם נואשים. הנואשות בולטת במיוחד כאשר אתה מסביר כיצד עקרונות אלו מתייחסים לאותה פעולה בשלה אתה מבוקר. כך הוא…
01.14.2017 09.32.28

יום חטיפתו של ראול ואלנברג

ינואר 17, 2017 דבר העורך ואקטואליה בועז ארד
יום חטיפתו של ראול ואלנברג אנכי | 17 בינואר 2017 - כולל סיור וירטואלי באנדרטה לזכרו בהקלקה על התמונה. היום מצויין כיום חטיפתו של הדיפלומט השבדי, חסיד אומות העולם ראול ואלנברג (Raoul Wallenberg). ואלנברג נולד למשפחה מיוחסת של בנקאים, דיפלומטים וקצינים, למד…

מאמירות איין ראנד

  • Civilization is the progress toward a society of privacy. The savage's whole existence is public, ruled by the laws of his tribe. Civilization is the process of setting man free from men.