התחברות והרשמה

התחברות והרשמה

כיום מוצגים באתר מעל ל-1400 מאמרים שחלקם פתוח למינויים בלבד.מיטב המאמרים ובהם תרגומי מאמרים נבחרים של איין ראנד מוצעים בתשלום מנוי שנתי. מחיר המנוי לאתר הוא 236 ש"ח כולל מע"מ לשנה קלנדרית (פחות משקל ליום...). המנוי כולל גישה פתוחה לכל מאמרינו ולארכיון המאמרים המצטבר.

מנוי שנתי לאתר מחיר 236 ש"ח כולל מע"מ

btn subscribeCC LG

מנוי חודשי לאתר במחיר 30 ש"ח לחודש

btn subscribeCC LG

youtube-icon rss-icon facebook-icon twitter-icon 

איין ראנד מול איילת שקד ושלי יחימוביץ

בועז ארד | 7 באוקטובר 2016

YECIMOVITZ VS SHAKEDבציוץ שזכה לתפוצה רחבה ברשת הגיבה הסמן האידאולוגי השמאלי של המפה הפוליטית בישראל, חה"כ שלי יחימוביץ (המחנה הציוני) למאמר "מסילות אל המשילות" שכתבה שרת המשפטים, איילת שקד (הבית היהודי) בכתב העת החדש "השילוח". שקד מסתמנת כמי שהופכת להיות סמן אידאולוגי של הימין וזוכה לגינוי ממי שמחזיקיה בעמדה דומה בשמאל. כך מצייצת יחימוביץ: "קראתי רק עכשיו את המאמר המנומק של איילת שקד נדהמתי מהליברטריאניות המוקצנת. איין ראנד, מסיבות התה..." יחימוביץ המשיכה בפוסט נרחב יותר לתקוף את המאמר של שקד. (תמונות: ויקיפדיה).

SHELI VS RAND

המאמר של שקד בכתב העת השילוח

ראשית מדובר בתופעה מבורכת במדינה שבה מפלגת השלטון מתמודדת בבחירות ללא מצע. כאשר פוליטיקאי בכיר פורס את משנתו ומציג אותה בפירוט בפני הבוחר יש בכך כבוד כלפי ציבור הבוחרים ונכונות להציג התחייבות לגבי כיווני המדיניות והדרך. איילת שקד נכנסת עם מאמר זה ועם הנאום החשוב שנשאה לרגל פתיחת שנת המשפט למועדון המצומצם של פוליטיקאים בכירים שהעמידו חזון בפני הציבור.

שקד מציגה תפיסה מהפכנית של שרת משפטים, שכן בפעם הראשונה מציגה שרת המשפטים את העובדה כי כל חוק נוסף שעובר בשטף החקיקה הישראלית מצמצם את החירות ומבקשת לשנות את הכיוון. (ראו גם בנאום אותו נשאה באירוע פתיחת שנת המשפט).  שקד כותבת: "מוזר ככל שהדבר עשוי להישמע, בכל פעם שחברי הכנסת מצביעים בעד חוק חדש ולוח התוצאות במליאה מראה על תמיכה, באותה שעה בדיוק – חברי הכנסת מצביעים במקביל גם הצבעת נגד. הצבעת הנגד הזו היא הצבעה שקטה; קשה לשים לב אליה, והתוצאה שלה כלל אינה נרשמת בדברי הכנסת. אבל זו הצבעת נגד חדה וברורה. הצבעה נגד החירות שלנו, שמרגע התקבלותו של החוק החדש מצטמצמת והולכת".

האזכרה לרגל שנת ה-40 ליוני נתניהו

שירות אנכי | 12 ביולי 2016

carantebe

"לפני כמה ימים חגגתי את יום ההולדת ה-40", אומר בני דוידסון, נציג החטופים. לרשות מנויי אנכי לפניכם הקלטה הכוללת את דברי שלומי רייזמן, חברו ליחידה של יוני, בני דוידסון (החל מדקה 17:35) וד"ר עדו נתניהו שנשא דברים בשם המשפחה (החל מדקה 21:00). 

אודות תוצאות הבריקסיט (בריטנתקות )

בועז ארד | 25 ביוני 2016

brexit-xlarge trans8juO8C Vdx2cT20LARTibuwhgrqohJ2qoOqdjJn0-W0תוצאות המשאל העבירו גלי הלם וחששות מפני הבאות. עבור בריטניה והאיחוד האירופאי יש אפשרויות חיוביות לצד הסכנות.  מה ממליץ אחד הבנקים המרכזיים בעולם ללקוחותיו? ומה האפשרויות העתידיות לעיצוב היחסים בין בריטניה לאיחוד? להלן סיכום קצר של 10 נקודות למחשבה.

בסוף השבוע האחרון עוברים גלי ההלם של תוצאות משאל העם הבריטי להתנתק מהגוש האירופאי. מדובר בשינוי מגמה משמעותי בתנועת האיחוד האירופאי המשותף לקראת גיבוש המבטיח עתיד טוב יותר ואולי גם היפוך מגמה. אין זה מקרי שהמהלך מעורר דאגה רבה והשלכות כבדות משקל. לפניכם מאמר מורחב לפוסט שכתבתי בפייסבוק הכולל גם ביקורת על התקשורת והערכות כלכליות לטווח קצר ובינוני.

1. משאל העם המכריע נלקח ברצינות רבה על ידי כל הצדדים שקמו מהכורסאות והצביעו - מעל 70%  של השתתפות - זאת הצבעה משמעותית יותר מהמעורבות שהפגינו אזרחי ישראל בבחירות האחרונות או מאז שנת 2000. אפשר היה לחשוב שחלק מהפרשנים אצלנו יהללו את "חגיגת הדמוקרטיה" אך מה שקיבלנו היה שונה בתכלית. הגדילה לעשות אחת הפרשניות בטלוויזיה הישראלית שהתלוננה על כך שהממשל הבריטי העז לעשות מעשה "מטומטם" כמו לאפשר משאל עם.2. ההתפלגות של ההצבעות מאוד בולטת גאוגרפית אך גם, וזה פחות בולט, גילאית. המבוגרים יותר נוטים להתנתק בעוד הצעירים יותר רוצים להישאר.  דרך אחת להסביר זאת היא שהחינוך הפרוגרסיבי השפיע יותר על הצעירים שאינם מכירים אפשרויות אחרות ושהמבוגרים עמידים יותר מפני תיאורי מציאות אלטרנטיבית מפחידים – הם היו שם ומעריכים את המסורת והתרבות הבריטית העצמאית. האחרת היא שהמבוגרים נותרו מאחור, וזאת רק שאלה של זמן ואולי עוד מספר שנים נקבל סוג חדש של איחוד שיתפוס כאשר מספר המצדדים בו יהפוך לרוב וזה יכול להיות בקרוב מאוד.   

NREXIT BY AGE

טבלת התפלגות ההצבעה לפי גיל 

הרצאת וידאו: אגואיזם ואלטרואיזם - המאבק בין טוב לרע.

אנכי | 12 ביוני 2016

במסגרת תוכנית תיקון שבועות של המכינה ביפו הרצה בועז ארד, מנהל מרכז איין ראנד בפני חברי המכינה ביפו על אגואיזם ואלטרואיזם. 
נושא ההרצאה: אגואיזם ואלטרואיזם - המאבק בין טוב לרע.

Banner2

הוידאו זמין לתורמים ולמנויי אנכי - הקליקו להמשך לצפייה.

מאמרים נוספים

Default Image

חירט וילדרס והבחירות בהולנד

מרס 15, 2017 דבר העורך ואקטואליה בועז ארד
חירט וילדרס והבחירות בהולנד שירות אנכי | 15 במרץ 2017 היום מתקיימות בחירות כלליות בהולנד ונראה כי מנהיג מפלגת החירות ההולנדית מתקרב להישג משמעותי יותר מכל הישגיו בעבר. לטובת קוראינו אנו מציגים מארכיון "אנכי" את הרצאתו שהועברה במרכז ישראל יפה בשנת 2010. לצפייה…
537161 10151485021646064 160052495 n

המיתוס אודות איין ראנד והביטוח הלאומי

ינואר 20, 2017 כלכלה וחברה בועז ארד
המיתוס אודות איין ראנד והביטוח הלאומי מאת אונקר גתה | 20 בינואר 2017 כאשר המבקרים אותך מאשימים אותך בצביעות מבלי לבחון את עקרונותיך המוצהרים אתה יודע שהם נואשים. הנואשות בולטת במיוחד כאשר אתה מסביר כיצד עקרונות אלו מתייחסים לאותה פעולה בשלה אתה מבוקר. כך הוא…

מאמירות איין ראנד

  • Any group or “collective,” large or small, is only a number of individuals. A group can have no rights other than the rights of its individual members.