התחברות והרשמה

התחברות והרשמה

כיום מוצגים באתר מעל ל-1400 מאמרים שחלקם פתוח למינויים בלבד.מיטב המאמרים ובהם תרגומי מאמרים נבחרים של איין ראנד מוצעים בתשלום מנוי שנתי. מחיר המנוי לאתר הוא 236 ש"ח כולל מע"מ לשנה קלנדרית (פחות משקל ליום...). המנוי כולל גישה פתוחה לכל מאמרינו ולארכיון המאמרים המצטבר.

מנוי שנתי לאתר מחיר 236 ש"ח כולל מע"מ

btn subscribeCC LG

מנוי חודשי לאתר במחיר 30 ש"ח לחודש

btn subscribeCC LG

youtube-icon rss-icon facebook-icon twitter-icon 

ציון יום איין ראנד

אנכי | 2 בפברואר 2015

HappyRandsDay

ב-2 בפברואר חל יום הולדתה של איין ראנד שנולדה בסנט פטרסבורג בשנת 1905. בעתיד יהפוך היום הזה ליום ציון שיחגג ברחבי העולם וכיום הוא הזדמנות למעריכיה ומוקיריה לחגוג את מורשתה והגותה. משמעותו של היום הזה הוא חגיגת העצמי, הכרה בערך ושמחה בקיום. 

המדד האתי של הפילוסופיה הינו זיהוי העיקרון המשמש למדידת בחירות האדם להשגת יעד מסויים.
איין ראנד הציעה את העיקרון של "מה שנדרש לקיום האדם כאדם" כעיקרון הראוי לכל אדם – המשימה של התאמתו לעצמך תלויה בך ובחיים שעליך לחיות בעצמך.
על האדם, כל אדם צריך לבחור את ערכיו ופעולותיו ביחס לחייו. זאת הסיבה שהאוביקטיביזם מציין את האגואיזם הרציונלי - הפעולה על בסיס אינטרס עצמי – כמדיניות ראויה.
אגואיזם מציין את המפתח האתי – לא את הפעולה. הוא מציין כי אדם צריך לשאוף לדבר שמייצג את האינטרס העצמי הראוי שלו.
האלטרנטיבה אותה מציעות גישות שונות לחיים היא כזאת הדורשת מן האדם לשרת יישות אחרת כלשהי (אל, חברה, מדינה, גזע...) ולקדם הקרבה עצמית. 
יום איין ראנד הוא מועד בו ראוי לכל אחד לבחון את חייו ולרכוש לעצמו ערך בו היה רוצה על מנת לשפרם.

מאמרים נוספים

537161 10151485021646064 160052495 n

המיתוס אודות איין ראנד והביטוח הלאומי

ינואר 20, 2017 כלכלה וחברה בועז ארד
המיתוס אודות איין ראנד והביטוח הלאומי מאת אונקר גתה | 20 בינואר 2017 כאשר המבקרים אותך מאשימים אותך בצביעות מבלי לבחון את עקרונותיך המוצהרים אתה יודע שהם נואשים. הנואשות בולטת במיוחד כאשר אתה מסביר כיצד עקרונות אלו מתייחסים לאותה פעולה בשלה אתה מבוקר. כך הוא…
01.14.2017 09.32.28

יום חטיפתו של ראול ואלנברג

ינואר 17, 2017 דבר העורך ואקטואליה בועז ארד
יום חטיפתו של ראול ואלנברג אנכי | 17 בינואר 2017 - כולל סיור וירטואלי באנדרטה לזכרו בהקלקה על התמונה. היום מצויין כיום חטיפתו של הדיפלומט השבדי, חסיד אומות העולם ראול ואלנברג (Raoul Wallenberg). ואלנברג נולד למשפחה מיוחסת של בנקאים, דיפלומטים וקצינים, למד…

מאמירות איין ראנד

  • Achievement of your happiness is the only moral purpose of your life, and that happiness, not pain or mindless self-indulgence, is the proof of your moral integrity, since it is the proof and the result of your loyalty to the achievement of your values.