התחברות והרשמה

התחברות והרשמה

כיום מוצגים באתר מעל ל-1400 מאמרים שחלקם פתוח למינויים בלבד.מיטב המאמרים ובהם תרגומי מאמרים נבחרים של איין ראנד מוצעים בתשלום מנוי שנתי. מחיר המנוי לאתר הוא 236 ש"ח כולל מע"מ לשנה קלנדרית (פחות משקל ליום...). המנוי כולל גישה פתוחה לכל מאמרינו ולארכיון המאמרים המצטבר.

מנוי שנתי לאתר מחיר 236 ש"ח כולל מע"מ

btn subscribeCC LG

מנוי חודשי לאתר במחיר 30 ש"ח לחודש

btn subscribeCC LG

youtube-icon rss-icon facebook-icon twitter-icon 

 בוז'י הרצוג הוא "איש המרלבורו הישראלי"

בועז ארד | 13 במרץ 2015

HERZOG BANNER

בכרזות הבחירות של החודש האחרון הפך בוז'י הרצוג מלבנבן ותכול עיניים לחרוץ קמטים צרוב שמש וירוק עין, על "מהפך הפוטושופ" של הרצוג המבקש ללכת בעקבות הקמפיין של "איש המרלבורו" שמכר לציבור בארה"ב מוצר נשי כגבריות מחוספסת.

הבחירות הן שעת הכושר של הפירסומאים ומעצבי הפוטושופ המבקשים  למכור לנו את המוצר הפוליטי, הרי הוא הפוליטיקאי. מעניין לעקוב אחר שינוי דמותו של בוז'י הרצוג בקמפיין הזה על רקע היחס של המחוקק להטעיות בעזרת פוטושופ מצד חברות מסחריות.

פוטושופ במדינת הגננת

במדינת הגננת הישראלית דואגים המחוקקים מפני הטעייה של הציבור על ידי גימיקים פירסומיים, ב-2 בינואר 2013 נכנס לתוקפו חוק הפוטושופ (ששמו הרשמי היה חוק הגבלת משקל בתעשיית הדוגמנות). החוק חוקק מתוך דאגה להטעיית הציבור על ידי שינוי מידות גופן של דוגמניות וגרימה להתנהגות בלתי אחראית כגון הרעבה עצמית אצל נוער הנוח להשפעה.

בין השאר קבע החוק כי "אם ייעשה שימוש בתוכנת עריכה גרפית, לצורך הצרת היקפי גוף בפרסומות, תופיע כתובית בולטת שתציין זאת. ההבהרה תופיע בפרסומת במקום בולט ובצבע ובגודל ברורים לעין, על פני שטח שאינו קטן מ-7% לפחות משטח הפרסום הכולל של הפרסומת". 

עניינים אלו של הטעיית הציבור והובלה לבחירות מוטעות אינם מטרידים במיוחד את הפוליטיקאים שלנו, שכן כפי שאמר ראש הממשלה שמיר בשעתו "בשביל ארץ ישראל מותר לשקר".

מהפך הפוטושופ של בוז'י

בבחירות הללו מקצועני הפוטושופ עובדים שעות נוספות והפעם ההטעיה אינה מסתכמת בהמלצה על כמות האוכל שצורך המצולם אלא נועדה ליצור מצג ויזואלי בעל משמעות של אמירה פוליטית.
בוזי הלבנבן ותכול העין של תחילת הקמפיין (שהופיע עם ציפי) עבר טיפול יסודי ששידרג אותו לגברבר שחום, וירוק עין ועל פניו הופיעו קמטי האחריות והבגרות (הועברו מציפי?). יש כאן שיא נועז במיוחד של החלפת צבע עיניים שכנראה כוון לקרוץ קריצה גזענית לאלקטורט שמחוץ ל"שבט הלבן". 
לפני כן הוא היה רק עוד "מנהיג" לצד ציפי וכעת הוא כבר "ראש ממשלה". הפעם כבר לא מדובר על המלצת תזונה מטעה, הפעם מדובר על מאמץ מכוון ליצור מראית של ניסיון בגרות ויכולת הנהגתית.

HERZOG BANNER

מאמרים נוספים

Default Image

חירט וילדרס והבחירות בהולנד

מרס 15, 2017 דבר העורך ואקטואליה בועז ארד
חירט וילדרס והבחירות בהולנד שירות אנכי | 15 במרץ 2017 היום מתקיימות בחירות כלליות בהולנד ונראה כי מנהיג מפלגת החירות ההולנדית מתקרב להישג משמעותי יותר מכל הישגיו בעבר. לטובת קוראינו אנו מציגים מארכיון "אנכי" את הרצאתו שהועברה במרכז ישראל יפה בשנת 2010. לצפייה…
537161 10151485021646064 160052495 n

המיתוס אודות איין ראנד והביטוח הלאומי

ינואר 20, 2017 כלכלה וחברה בועז ארד
המיתוס אודות איין ראנד והביטוח הלאומי מאת אונקר גתה | 20 בינואר 2017 כאשר המבקרים אותך מאשימים אותך בצביעות מבלי לבחון את עקרונותיך המוצהרים אתה יודע שהם נואשים. הנואשות בולטת במיוחד כאשר אתה מסביר כיצד עקרונות אלו מתייחסים לאותה פעולה בשלה אתה מבוקר. כך הוא…

מאמירות איין ראנד

  • To say "I love you" one must first be able to say the "I."